Szkoła Podstawowa w Wabienicach

Wabienice 92

(71) 398-94-82

"Prewencja, ale inaczej. Policja i Ty" 2011/2012

• Konkurs "Prewencja,ale inaczej. Policja i Ty"

Dnia 30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie gminnym Prewencja, ale inaczej. Policja i TY. Celem było zaangażowanie młodzieży szkół podstawowych do rywalizacji w wiedzy z zakresu prewencji kryminalnej. Przez zabawę i sport dzieci poznały pracę Policji, jej podstawowe uprawnienia i zadania, uczyły się postępowania w sytuacji, kiedy stają się świadkiem, bądź ofiarą przestępstwa. Poznawały również sytuacje stwarzające dla nich i ich otoczenia zagrożenia. Zajmując I miejsce uczniowie zakwalifikowali szkołę i gminę w powiatowym etapie konkursu. W dniu 28 października odbył się kolejny etap, w którym uczniowie zajęli II miejsce w powiecie. Uczestnikami konkursu byli: D.Szramski, K.Owczarek, N.Rewers, P.Świtoń, K.Łazarski, Sz.Przyjemski, A.Szymanek. Opiekunami były Paulina Sędkowska i Małgorzata Magryś.